skip to Main Content

Розробка розширень

Для Google Chrome, Firefox, Opera та інших браузерів

Що таке розширення браузера

Розширення браузера – це мікропрограма, яка розширює (доповнює) функціонал браузера, вона також здатна через браузер вбудовуватися в хмарний софт, і розширити його функціонал. Їх називають browser extensions (розширення браузера), plug-in (плагін), або add-on (доповнення), і зараз вони підтримується практично всіма браузерами. Найпопулярніші розширення для google chrome і розширення для firefox.

Для створення розширення потрібно знати HTML, CSS, JavaScript, і продумати його функціональне навантаження. Готове розширення надається користувачеві у вигляді архіву, або викачується через офіційний магазин розширень браузера (ChromeOperaFirefox , і інші), і просто активується.

google chrome extensions

Для чого потрібні розшерення браузера, та їх функції

Головне призначення розширень зрозуміло вже з самої назви – розширити функціонал браузера. Плагіном можна вбудувати свої елементи в будь-який хмарний сервіс з метою інтеграції, додаткових можливостей для SaaS, створення мікросервіса, або просто як додатковий інструмент.

объединение разных облачных сервисов

Інтеграційна функція розширень

Облачный софт для CRM, программ управления складом и многий других систем по ведению бизнеса становится все более популярным, а никакой облачный провайдер не дает возможности встроиться в него, и подогнать под себя.

В таком случае расширение – классная возможность взять хорошо продуманный облачный сервис, и встроить в него одну или неХмарний софт для CRMок, програм управління складом і многий інших систем з ведення бізнесу стає все більш популярним, а ніякої хмарний провайдер не дає можливості вбудуватися в нього, і підігнати під себе. В такому випадку розширення – класна можливість взяти добре продуманий хмарний сервіс, і вмонтувати в нього одну або кілька своїх кнопок. Їй можна привласнити функцію експорту даних, і налагодити процес обміну даними між різними внутрішніми системами. Таким чином можна отримати кастомний функціонал до чужого хмарного софту.сколько своих кнопок. Ей можно присвоить функцию экспорта данных, и наладить процесс обмена данными между разными внутренними системами. Таким образом можно получить кастомный функционал к чужому облачному софту.

Интеграционная функция расширений, planyway

Додаткові можливості вашого SaaS в будь-якій вкладці браузера

Це можуть бути фонові сервіси різного характеру: перевірки, підказки, календарі, перекладачі, помічники та інші.

Дополнительные возможности SaaS, grammarly

Мікросервіси

Це мікропрограми, які викликаються “по кнопці” і взаємодіють зі сторінкою. Потрібні вони для сервісів, які має сенс запускати в середовищі іншого сайту / додатка. Він здатний зчитувати інформацію з сайту, на якому його викликали, і тим самим істотно спростити користувачеві взаємодія. це можуть бути будь-які сервіси заміток, скріншотів або відео, вони можуть не просто зберігати дані, а відразу вивантажувати в хмару, або відправляти, наприклад поштою.

Расширения как микросервисы - screencastify

Інструменти для розробників

Викликати інструменти не закриваючи браузер – дуже зручна можливість для розробників. Є велика кількість таких розширень, але про це ми розповімо іншим разом.

Инструменты для разработчиков, whatfont

Переваги та недоліки браузерих розширень

Преимущества расширений

Переваги розширень:

  • Швидкість доступу, зручність і зрозумілість використання;
  • Кросплатформеність – здатність працювати на будь-якій платформі, де є браузер;
  • Можливість інтегрувати неінтегроване, додати свою функціональність в сторонні продукти в ядро ​​яких доступу немає;
  • Можливість об’єднувати свої системи і хмарні сервіси в комплексний корпоративний ландшафт систем;
Недостатки браузерных расширений

Недоліки браузерних розширень:

  • Необхідність періодичних оновлень розширення під оновлення браузера або сервісу;
  • Під кожен браузер потрібно писати окрему версію розширення;

Застосування розширень – часте явище на заході, і стає все більш популярним у нас. Дійсно, при своїй простоті і функціональності, вони заслуговують на особливу увагу.

Є запитання? Ідеї?

Якщо у вас є подібна ідея, і ви не знаєте як втілити її в життя – напишіть нам, ми можемо створити розширення будь-якої складності.

07.07.2018
Рейтинг: 5 / 5 (1)
Цей сайт є українською мовою. Ви можете переключити мову у меню, або зробити це зараз.