Розробка розширень

Розширення браузера (так само відомі як browser extensions, plug-in (плагін), або add-on (доповнення) - це прошивки, які розширюють функціонал браузера, або вбудовуються в хмарний софт через браузер, і розширюють його функціонал. Розробка розширення для Google Chrome, Firefox, Opera та інших браузерів 7

Готове розширення надається користувачеві у вигляді архіву, або викачується через офіційний магазин розширень браузера (Chrome, Opera, Firefox, і інші), і просто активується. Створити розширення можна за допомогою HTML, CSS, JavaScript, продумавши спочатку його функціональне навантаження.

Для чого потрібні розширення, їх основні функції

Призначення розширення - поліпшити браузер, або хмарний сервіс, доповнити його, зробити більш зручним користувачам, або об'єднати різні хмарні сервіси між собою.

об'єднання різних хмарних сервісів

Інтеграційна функція розширень

Хмарний софт для CRM, програм управління складом і многий інших систем з ведення бізнесу стає все більш популярним, а ніякої хмарний провайдер не дає можливості вбудуватися в нього, і підігнати під себе.

У такому випадку розширення - класна можливість взяти добре продуманий хмарний сервіс, і вмонтувати в нього одну або кілька своїх кнопок. Їй можна привласнити функцію експорту даних, і налагодити процес обміну даними між різними внутрішніми системами. Таким чином можна отримати кастомний функціонал до чужого хмарного софту.

Інтеграційна функція розширень, planyway

Додаткові можливості SaaS у будь-якій вкладці браузера

Це можуть бути фонові сервіси різного характеру: перевірки, підказки, календарі, перекладачі, помічники та інші.

Додаткові можливості SaaS, grammarly

Розширення як мікросервіси

Розширення можуть виступати мікро-додатками, які викликаються «по кнопці" і взаємодіють зі сторінкою. Вони здатні зчитувати інформацію з сайту, на якому їх викликали, і тим самим істотно спростити взаємодію. Це можуть бути будь-які сервіси заміток, скріншотів або відео, вони можуть не просто зберігати дані, а відразу вивантажувати їх в хмару, або відправляти, наприклад, поштою.

Розширення як мікросервіси - screencastify

Інструменти для розробників

Викликати інструменти не закриваючи браузер - дуже зручна можливість для розробників. Є велика кількість таких розширень, але про це ми розповімо іншим разом.

Інструменти для розробників, whatfont

Переваги та недоліки розширень браузера

Розробка розширення для Google Chrome, Firefox, Opera та інших браузерів 8 Розробка розширення для Google Chrome, Firefox, Opera та інших браузерів 9

Переваги розширень:

  • Швидкість доступу, зручність і зрозумілість використання;
  • Кросплатформеність - здатність працювати на будь-якій платформі, де є браузер;
  • Можливість інтегрувати неінтегріруемих, вставити свою функціональність в сторонні продукти в ядро яких доступу немає;
  • Можливість об'єднувати свої системи і хмарні сервіси в комплексний корпоративний ландшафт систем;

Недоліки браузерних розширень:

  • Необхідність періодичних оновлень розширення під оновлення браузера або сервісу;
  • Під кожен браузер потрібно писати окрему версію розширення;

Застосування розширень - часте явище на заході і стає все більш популярним у нас. Дійсно, при своїй простоті і функціональності, вони заслуговують на особливу увагу.

Є питання? Ідеі?

Якщо у вас є подібна ідея, і ви хочете втілити її в життя - пишіть нам, ми можемо створити розширення будь-якої складності.

Цей сайт є українською мовою. Ви можете переключити мову у меню, або зробити це зараз.