"Не витрачаючи час ми швиденько почнемо розробку" або "Ерік Ріс в книзі Lean Startup каже що планувати не потрібно, потрібно швидше робити продукт". – Таке нам іноді говорять клієнти.
Так, дійсно здається що SCRUM і інші ітераційні методи позбавляють від необхідності думати над продуктом цілком і взагалі можна чим раніше почати працювати і в процесі вже щось вийде і головне швидше і дешевше ніж довго проектувати, потім почати розробку а в процесі з'ясується що спроектували погано і все одно потрібно робити все не так.
Однак в суті питання закладено відповідь: погане проектування дійсно тільки призводить до хаосу і плутанини на проекті. Щоб зрозуміти, коли проектування дійсно необхідно, уявіть собі приклад зі звичайного життя. Припустимо ви будуєте будинок. Якщо ви купили типовий збірний будиночок і його збирають досвідчені будівельники, проект особливо не потрібен - достатньо їх досвіду. Якщо ви будуєте багатоповерховий житловий будинок, проект відіграє велику роль і вимога до рівня будівельників теж підвищуються. А якщо ви будуєте видатний, наприклад найбільший в світі хмарочос, або самий екологічний в світі будинок, то проект - це ваша основна цінність, і без проекту, "просто почавши будувати" ви його ніяк не збудуєте. Подумайте про те, що було б якби високотехнологічні об'єкти, наприклад аеропорти або атомні станції будували без проектування?
Ця аналогія справедлива і для ІТ. Є прості проекти, де все очевидно і які можна "просто зробити" маючи достатньо досвіду реалізації подібних рішень, але дійсно цікаві та незвичайні проекти вимагають уважного підходу і глибокого опрацювання до того як буде написана перша строчка коду. Більш того це ніяк не суперечить ітераційним і гнучкими методологіями розробки - SCRUM, Lean Startup і інші відомі методики ніяк не передбачають відмову від проектування. Скоріше мова йде про те що потрібно відмовитися від надмірної проектування там де це можливо і за рахунок цього заощадити бюджет і час. Але спроба відмовитися від проектування зовсім і почати реалізовувати незрозуміле і непродумане рішення може обернутися набагато більшими витратами.