Що таке розширення браузера

Розширення браузера - це мікропрограма, яка розширює (доповнює) функціонал браузера, вона також здатна через браузер вбудовуватися в хмарний софт, і розширити його функціонал. Їх називають browser extensions (розширення браузера), plug-in (плагін), або add-on (доповнення), і зараз вони підтримується практично всіма браузерами. Найпопулярніші розширення для google chrome і розширення для firefox.

Для створення розширення потрібно знати HTML, CSS, JavaScript, і продумати його функціональне навантаження. Готове розширення надається користувачеві у вигляді архіву, або викачується через офіційний магазин розширень браузера (Chrome, Opera, Firefox, і інші), і просто активується.

Що таке розширення браузера? їх види та користь 4

Для чого потрібні розширення Хром, Опера, Firefox, і інші. Основні види browser extensions

Головне призначення розширень зрозуміло вже з самої назви - розширити функціонал браузера. Плагіном можна вбудувати свої елементи в будь-який хмарний сервіс з метою інтеграції, додаткових можливостей для SaaS, створення мікросервіса, або просто як додатковий інструмент.

Що таке розширення браузера? їх види та користь 5

Залежно від мети, з якою створюється розширення можна виділити наступні його види:

Інтеграційні розширення

Хмарний софт для CRMок, програм управління складом і многий інших систем з ведення бізнесу стає все більш популярним, а ніякої хмарний провайдер не дає можливості вбудуватися в нього, і підігнати під себе. В такому випадку розширення - класна можливість взяти добре продуманий хмарний сервіс, і вмонтувати в нього одну або кілька своїх кнопок. Їй можна привласнити функцію експорту даних, і налагодити процес обміну даними між різними внутрішніми системами. Таким чином можна отримати кастомний функціонал до чужого хмарного софту.

Що таке розширення браузера? їх види та користь 6

Додаткові можливості вашого SaaS в будь-якій вкладці браузера

Це можуть бути фонові сервіси різного характеру: перевірки, підказки, календарі, перекладачі, помічники та інші.

Що таке розширення браузера? їх види та користь 7

Мікросервіси

Це мікропрограми, які викликаються "по кнопці" і взаємодіють зі сторінкою. Потрібні вони для сервісів, які має сенс запускати в середовищі іншого сайту / додатка. Він здатний зчитувати інформацію з сайту, на якому його викликали, і тим самим істотно спростити користувачеві взаємодія. це можуть бути будь-які сервіси заміток, скріншотів або відео, вони можуть не просто зберігати дані, а відразу вивантажувати в хмару, або відправляти, наприклад поштою.

Що таке розширення браузера? їх види та користь 8

Інструменти для розробників

Викликати інструменти не закриваючи браузер - дуже зручна можливість для розробників. Є велика кількість таких розширень, але про це ми розповімо іншим разом.

Переваги та недоліки розширень браузера

Переваги розширень:

  • Швидкість доступу, зручність і зрозумілість використання;
  • Кросплатформеність - здатність працювати на будь-якій платформі, де є браузер;
  • Можливість інтегрувати неінтегроване, додати свою функціональність в сторонні продукти в ядро ​​яких доступу немає;
  • Можливість об'єднувати свої системи і хмарні сервіси в комплексний корпоративний ландшафт систем;

Недоліки браузерних розширень:

  • Необхідність періодичних оновлень розширення під оновлення браузера або сервісу;
  • Під кожен браузер потрібно писати окрему версію розширення;

Застосування розширень - часте явище на заході, і стає все більш популярним у нас. Дійсно, при своїй простоті і функціональності, вони заслуговують на особливу увагу. Якщо у вас є подібна ідея, і ви не знаєте як втілити її в життя - напишіть нам, ми можемо створити розширення будь-якої складності.

14.04.2018
Рейтинг: 5 / 5 (6)