Розширення браузера - це мікропрограма, яка розширює (доповнює) функціонал браузера, вона також може через браузер вбудовуватися в хмарний софт і розширити його функціонал. Їх називають browser extensions (розширення браузера), plug-in (плагін), або add-on (доповнення), і зараз вони підтримуються практично всіма браузерами. Найпопулярнішими є розширення для Google Chrome і розширення для Firefox.
Для створення розширення потрібно знати HTML, CSS, JavaScript і продумати його функціональне навантаження. Готове розширення надається користувачеві у вигляді архіву, або завантажується через офіційний магазин розширень браузера (Chrome, Opera, Firefox та інші), і просто активується.
Головне призначення розширень зрозуміле вже з самої назви - розширити функціонал браузера. Плагіном можна вбудувати свої елементи до будь-якого хмарного сервісу з метою інтеграції, додаткових можливостей для SaaS, створення мікросервісу, або просто як додатковий інструмент.
Залежно від мети, з якою створюється розширення, можна виділити наступні його види:
Інтеграційні розширення
Хмарний софт для CRMок, програм управління складом і багатьох інших систем з ведення бізнесу набуває все більшої популярності, а жоден хмарний провайдер не дає можливості вбудуватися в нього і підігнати під себе. В такому випадку розширення - класна можливість взяти добре продуманий хмарний сервіс і вмонтувати в нього одну або кілька своїх кнопок. Їй можна присвоїти функцію експорту даних і налаштувати процес обміну даними між різними внутрішніми системами. Таким чином можна отримати кастомний функціонал до чужого хмарного софту.
Додаткові можливості вашого SaaS в будь-якій вкладці браузера
Це можуть бути фонові сервіси різного характеру: перевірки, підказки, календарі, перекладачі, помічники тощо.
Мікросервіси
Це мікропрограми, які викликаються "по кнопці" і взаємодіють зі сторінкою. Потрібні вони для сервісів, які має сенс запускати в середовищі іншого сайту / додатка. Він може зчитувати інформацію з сайту, на якому його викликали, і тим самим істотно спростити користувачеві взаємодії. Це можуть бути будь-які сервіси заміток, скріншотів або відео, вони можуть не просто зберігати дані, а відразу вивантажувати в хмару або відправляти, наприклад, поштою.
Інструменти для розробників
Викликати інструменти, не закриваючи браузер - дуже зручна можливість для розробників. Є велика кількість таких розширень, але про це ми розповімо іншим разом.
Переваги розширень:
Недоліки браузерних розширень:
Застосування розширень - поширене явище на заході і стає все більш популярним у нас. Дійсно, при своїй простоті і функціональності, вони заслуговують на особливу увагу. Якщо ви маєте схожу ідею не знаєте, як втілити її в життя - напишіть нам, ми можемо створити розширення будь-якої складності.