Що таке розширення браузера

Розширення браузера - це мікропрограма, яка розширює (доповнює) функціонал браузера, вона також може через браузер вбудовуватися в хмарний софт і розширити його функціонал. Їх називають browser extensions (розширення браузера), plug-in (плагін), або add-on (доповнення), і зараз вони підтримуються практично всіма браузерами. Найпопулярнішими є розширення для Google Chrome і розширення для Firefox.

Для створення розширення потрібно знати HTML, CSS, JavaScript і продумати його функціональне навантаження. Готове розширення надається користувачеві у вигляді архіву, або завантажується через офіційний магазин розширень браузера (Chrome, Opera, Firefox та інші), і просто активується.

Що таке розширення браузера? їх види та користь 8

Для чого потрібні розширення Хром, Опера, Firefox та інші. Основні види browser extensions

Головне призначення розширень зрозуміле вже з самої назви - розширити функціонал браузера. Плагіном можна вбудувати свої елементи до будь-якого хмарного сервісу з метою інтеграції, додаткових можливостей для SaaS, створення мікросервісу, або просто як додатковий інструмент.

Що таке розширення браузера? їх види та користь 9

Залежно від мети, з якою створюється розширення, можна виділити наступні його види:

Інтеграційні розширення

Хмарний софт для CRMок, програм управління складом і багатьох інших  систем з ведення бізнесу набуває все більшої популярності, а жоден хмарний провайдер не дає можливості вбудуватися в нього і підігнати під себе. В такому випадку розширення - класна можливість взяти добре продуманий хмарний сервіс і вмонтувати в нього одну або кілька своїх кнопок. Їй можна присвоїти функцію експорту даних і налаштувати процес обміну даними між різними внутрішніми системами. Таким чином можна отримати кастомний функціонал до чужого хмарного софту.

Що таке розширення браузера? їх види та користь 10

Додаткові можливості вашого SaaS в будь-якій вкладці браузера

Це можуть бути фонові сервіси різного характеру: перевірки, підказки, календарі, перекладачі, помічники тощо.

Що таке розширення браузера? їх види та користь 11

Мікросервіси

Це мікропрограми, які викликаються "по кнопці" і взаємодіють зі сторінкою. Потрібні вони для сервісів, які має сенс запускати в середовищі іншого сайту / додатка. Він може зчитувати інформацію з сайту, на якому його викликали, і тим самим істотно спростити користувачеві взаємодії. Це можуть бути будь-які сервіси заміток, скріншотів або відео, вони можуть не просто зберігати дані, а відразу вивантажувати в хмару або відправляти, наприклад, поштою.

Що таке розширення браузера? їх види та користь 12

Інструменти для розробників

Викликати інструменти, не закриваючи браузер - дуже зручна можливість для розробників. Є велика кількість таких розширень, але про це ми розповімо іншим разом.

Переваги та недоліки розширень браузера

Переваги розширень:

  • Швидкість доступу, зручність і зрозумілість використання;
  • Кросплатформеність - здатність працювати на будь-якій платформі, де є браузер;
  • Можливість інтегрувати неінтегроване, додати свою функціональність в сторонні продукти, доступу до ядра яких немає;
  • Можливість об'єднувати свої системи і хмарні сервіси в комплексний корпоративний ландшафт систем;

Недоліки браузерних розширень:

  • Необхідність періодичних оновлень розширення під оновлення браузера або сервісу;
  • Під кожен браузер потрібно писати окрему версію розширення;

Застосування розширень - поширене явище на заході і стає все більш популярним у нас. Дійсно, при своїй простоті і функціональності, вони заслуговують на особливу увагу. Якщо ви маєте схожу ідею не знаєте, як втілити її в життя - напишіть нам, ми можемо створити розширення будь-якої складності.

14.04.2018
Зображення, використані в статті, були взяті з відкритих джерел і використовуються як ілюстрації.