Автоматизація бізнес-процесів, та небанальний UX 8 Автоматизація бізнес-процесів, та небанальний UX 9 Автоматизація бізнес-процесів, та небанальний UX 10

Автоматизація бізнес-процесів та небанальный UX для "Ваш пульт"

#BPA, RPA, CRM #e-Commerce #Кейси

Вид діяльності: Інтернет магазин

Сфера діяльності: Oптовий та роздрібний продаж пультів

Місцезнаходження: Україна

“Ваш пульт” – один із лідерів українського ринку пультів дистанційного керування, найбільший оптовий постачальник пультів в Україні. На ринку більше 20 років, з них понад 10 років функціонує як інтернет магазин.

Передісторія. Болі замовника

“Ваш пульт” прийшли до нас у той момент, коли завдання бізнесу сильно перевищували можливості старого сайту, він був зроблений на вже застарілій платформі, підтримувати його працездатність ставало дедалі важче. Їм потрібен був новий, зручний і для бізнесу, і для клієнтів.

Як усе відбувалось раніше

Для ведення та обліку продажів використовувалися дві незалежні системи, які між собою не були інтегровані безпосередньо – Microsoft Dynamics Nav (Navision) і retailCRM. Замовлення від оптовиків фіксувалися в Navision, яка зберігає в собі цінові категорії оптовиків і відсотки знижок для кожного оптовика і категорії; замовлення з інтернет-магазину потрапляли в retailCRM і велися там. Navision служила єдиною базою компанії, і менеджерам в цю систему потрібно було вручну переносити замовлення роздрібних клієнтів з retailCRM. Оновлення залишків в на сайті доводилося робити також вручну.

Задачі проекту

Задачі проекту

Рішення Evergreen

Ми створили повністю новий, сучасний, зручний інтернет-магазин, який дозволяє приймати замовлення і оптових і роздрібних клієнтів, а функція price-lock дає можливість відібражати персональні ціни авторизованим користувачам.

Ми інтегрували новий сайт і дві внутрішні системи Navision і retailCRM, зараз вони працюють єдиний механізм.

Рішення Evergreen

Як все працює зараз

Оптовий / роздрібний покупець робить замовлення на сайті через кошик, він формується в CMS; якщо замовлення сформоване зареєстрованим оптовиком – він автоматично потрапляє в Navision, де опрацьовується менеджером по оптовим клієнтам; якщо замовлення робить незареєстрований оптовик, або роздрібний покупець – він потрапляє в retailCRM, де його опрацьовує менеджер; якщо роздрібний покупець вибирає доставку Новою поштою, то дані з сайту автоматично заповнюють в retail форму для відправки замовлення; після підтвердження замовлення менеджером, замовлення з retailCRM автоматично потрапляє в Navision.

Платформа Corezoid забезпечує інтеграцію між CMS, retailCRM і ERP системою Navision. Так кінцевий облік ведеться в системі Navision, і з неї інформація про ціни та наявність товарів підтягується на сайт.

Небанальний UX

Інтеграції зробили сайт зручним для бізнесу, але це лише половина завдання. Для зручності клієнтів, а їх тут дві категорії – опт і роздріб, потрібно було продумати дійсно небанальний UX. Для цих категорій ми описали потреби клієнта, і на кожну з них продумали інтерфейсні UX рішення, що спрощують їх роботу з сайтом. На цьому етапі нам дуже пощастило що замовник брав активну участь в проекті – він добре знає свій продукт і клієнтів, та може сказати – “так, це буде круто!”,  або “ні, клієнтам так буде не зручно”. Взявши все це за основу, ми створили прототип майбутнього сайту.

Небанальний UX

Price lock для оптовика

Ядром цього сайту є концепція Price Lock, згідно з якою клієнт заходить у каталог на сайті і бачить саме свої ціни. У калькуляцію замовлення враховані всі його персональні знижки, а сам процес замовлення спрощений під велику кількість товарів. Таким чином оптовий покупець може робити замовлення 24/7, і якщо товар є на складах у потрібній кількості, навіть не потрібно дзвонити і підтверджувати замовлення – вся рутинна обробка відбудеться автоматично.

Темплет

Підбір за моделлю пульта або техніки

У ВашПульт найбільша в Україні база номенклатур пультів і відповідності їх моделям техніки, ми вирішили по-максимуму використовувати цю перевагу. На головній сторінці зробили форму, яка спрощує процес підбору: можна вибрати “модель техніки” або “модель пульта” і перейти в меню відповідних товарів. 

Алгоритм пошуку пульта

Пріоритезований пошук та фильтри

Пошук в шапці знаходить потрібний пульт за характеристиками і описом. Результати пошуку видаються за встановленою пріоритетністю, в першу чергу видаються результати по артикулу, потім – за назвою товару, далі по бренду техніки та інші характеристики.
Для роботи з каталогом створений детальний фільтр, який дає можливість швидко звузити пошук до потрібного пульта:

  • за виробником техніки
  • за якістю (аналог, копія, оригінал, поліпшена копія)
  • за типом техніки
  • за кнопками пульта
  • за типом пульта
  • за ціною

Підбір пульта за фото

На випадок, якщо хтось не може сам знайти необхідний пульт, ми додали функцію “швидкий пошук за фото”. Клієнт вводить контакти для зворотного зв’язку, і завантажує фото свого пульта.

Для тих, хто це робить з телефону або планшета є можливість одразу зробити фото. ПВ такому випадку камера сама відкривається, і зроблене фото автоматично завантажується до форми запиту.

Після відправки, запит падає на пошту менеджеру, і підібравши декілька відповідних варіантів, він зв’язується з клієнтом.

Автоматизація бізнес-процесів, та небанальний UX 11

Сміливий та успішний “пультовий” дизайн

Революційний “пультовий” дизайн цього сайта – вже зовсім інша історія. Про нього, та набиті на ньому синці радимо почитати в іншій нашій статті.

Головна сторінка

Результати

У підсумку, крім організаційного вдосконалення процесів, бізнес ВашПульт отримав додаткові результати.

  • За перші три дні після запуску нового сайту клієнт отримав 14 заявок на підбір пульта за фото.
  • Завдяки тому, що люди почали довіряти сайту, кількість онлайн оплат зросла з 1-2% до 9-10% за перші декілька місяців.
  • Оптові партнери були здивовані рішенням перевести їх на заявки online, їм було звичніше працювати по телефону. Але більш прогресивна частина оптовиків оцінила нові можливості, і вже є частка партнерів, які роблять замовлення повністю онлайн.

Зацікавив цей проект? Шукайте того, хто виведе ваш бізнес на новий рівень? Звертайтеся! Фахівці Evergreen гарантують найкращий результат.

21.03.2018
Зображення, використані в статті, були взяті з відкритих джерел і використовуються як ілюстрації.
Хочете обговорити ваш проект або замовити розробку?
Надіслати
Цей сайт є українською мовою. Ви можете переключити мову у меню, або зробити це зараз.