Перше враження про вас формує рекрутер/HR компанії, до якого потрапляє це резюме. Щоб підвищити шанси на потрапляння в пул кандидатів, яких запросять на співбесіду потрібно скласти резюме, яке не змусить рекрутера плакати гіркими сльозами.

Розберемо "критичні" пункти резюме, які так "гаряче" люблять та обговорюють рекрутери в профільних чатах. Нижче наведені приклади як не треба робити. Взяті з реальних резюме (пунктуація, орфографія і стиль збережено).

Бажана посада. Якщо в назві вакансії написано "PHP developer» - не надсилайте резюме, в якому вказана бажана посада "Дизайнер" або "Продавець-консультант" або "Юрист"...

Фото - якщо немає відповідного фото - надсилайте резюме без нього. Не вставляйте в резюме фото:

 • під час відпочинку на природі чи на пляжі;
 • у весільній сукні чи костюмі;
 • селфі;
 • в обнімку з собакою, котом, мамою чи плюшевим ведмедиком;
 • з танцполу нічного клубу, я вірю, що ви на цьому фото дуже собі подобаєтеся, але - ні;
 • вирізані з скану першої сторінки паспорта або студентського посвідчення;
 • там, де ви загадково сидите впівоберта і добре видно тільки вухо.

Невдалі фото для резюме
Фото реальні, котиків додали для анонімізації

Виняток можна зробити, якщо ваша професія пов'язана з творчістю і креативне фото покаже ваші таланти.

Супровідний лист актуально писати, якщо ви прочитали опис вакансії, подивилися на сайт компанії, дізналися чим вона займається, і вирішили висловити чим ви можете бути корисні і чому, або наскільки цілі та вектор розвитку компанії збігається з вашими цілями. Шаблонний текст "Доброго вам дня, шановний рекрутер ... ..мене зацікавила ваша вакансія ... прошу ознайомитися з моїм резюме ..." не пишіть. З першого речення очевидно, що це ні про що.

Антиприклади: 
Добридень! Хочу у вас працювати. В житті я набагато краще. 
Мета: добитися не видобуваних результатів.

Особиста інформація - прибираємо все зайве:

 • не потрібно вказувати домашній номер телефону - вже ніхто не дзвонить кандидатам додому;
 • домашню адресу та індекс - ви ж не чекаєте, що рекрутер напише вам лист або приїде в гості особисто знайомитися? Вказати район проживання буде достатньо;
 • інформація про сімейний стан, кількість дітей, домашніх тварин, братів і сестер, їх дати народження і знаки зодіаку - на етапі найму непотрібна інформація;
 • моє улюблене - серія, номер паспорта чи закордонного паспорта, ким виданий і т.д. Серйозно?! Навіщо ви хочете повідомити це потенційному роботодавцеві?
Антиприклади: 
Народилася 21.10.1993, не одружена 
Сімейний стан: кішка, чоловік, кактус Семен

Email - якщо у вас поштова скринька існує з часів юнацтва, зверніть увагу на її назву, і якщо вас щось бентежить, то краще створіть нову скриньку - спеціально для резюме. Повірте, вона вам надалі знадобиться!

Антиприклади: 
popa.rulit@yandex.com 
maminayagotka91@mail.com 
bogorodica2000@domain.com

Досвід роботи пишіть в хронологічному порядку спадання, починаючи з останнього місця роботи. Коли перераховуєте обов'язки, не потрібно цитувати посадову інструкцію, а якщо вже і цитуєте - потрудіться провідмінювати її в правильному відмінку.

Антиприклад: 
ТОВ "Кит", програміст. Обов'язки: 
- Розробляє систему на підставі програмного комплексу 
- Реалізує завдання, поставлені керівництвом 
- На підставі застосування математичного аналізу, математичних моделей і алгоритмів розробляє програмну реалізацію алгоритму, забезпечує його тестування і налагодження

Якщо ви розробник - перерахуйте технології, фреймворки, з якими працювали і рівень володіння, додайте посилання на приклад коду, GitHub або проекти, які ви зробили. Якщо ви дизайнер, копірайтер, РМ - додайте посилання на ваші проекти, роботи, публікації, портфоліо. Посилання на проекти, портфоліо або GitHub - це взагалі круто, томущо вони дозволяють оцінити ваш досвід і навички, і заощадити час HRа. З імовірністю 90% у вас запросять цю інфу, вказавши її одразу, ви підвищуєте свої шанси на проходження в наступний етап відбору.

Освіта вказуйте завжди після досвіду роботи. У світі IT вкрай рідко рішення про наймання приймається на підставі того, який ВНЗ закінчив кандидат, набагато важливіше ваш досвід. Серію та номер диплома вказувати не потрібно! Інформація про школу, яку ви закінчили та середній бал на ЗНО \ в атестаті: залиште можливість пишатися вашою шкільною успішністю батькам, роботодавцю важливі ваші практичні навички і знання.

Антиприклад: 
З 5 років захоплююся художеством, закінчила художню школу.

Грамотність. Є багато додатків, в яких можна перевірити орфографію, не полінуйтеся ними скористатися, якщо ви не впевнені в своїх силах.

Антиприклад: 
У подчененіі було болье 12 осіб

Якщо виправити вищеперелічені косяки, ваше резюме стане на 300% інформативніше, його буде простіше читати і воно буде відображати саму суть вашого досвіду. Дерзайте, і робота мрії у вас в кишені!

Ольга Діденко, HR manager Evergreen

Ольга Диденко

У статті наведено максимально анонімізувати елементи реальних резюме

 

15.11.2016
Рейтинг: 0 / 5 (0)