Перше враження про вас формує рекрутер/HR компанії, до якого потрапляє це резюме. Щоб підвищити шанси на потрапляння в пул кандидатів, яких запросять на співбесіду, потрібно скласти резюме, яке не змусить рекрутера плакати гіркими сльозами.
Розберемо "критичні" пункти резюме, які так "гаряче" люблять та обговорюють рекрутери в профільних чатах. Нижче наведені приклади того, як не треба робити. Взяті з реальних резюме (пунктуацію, орфографію і стиль збережено).
Бажана посада. Якщо в назві вакансії написано "PHP developer», не надсилайте резюме, в якому вказана бажана посада "Дизайнер" або "Продавець-консультант" чи "Юрист"...
Фото. Якщо немає відповідного фото, надсилайте резюме без нього. Не вставляйте в резюме фото:
Фото реальні, котиків додали для анонімізації
Виняток можна зробити, якщо ваша професія пов'язана з творчістю, і креативне фото покаже ваші таланти.
Супровідний лист актуально писати, якщо ви прочитали опис вакансії, подивилися на сайт компанії, дізналися, чим вона займається і вирішили висловити, чим ви можете бути корисними і чому, або наскільки цілі та вектор розвитку компанії збігаються з вашими цілями. Шаблонний текст: "Доброго вам дня, шановний рекрутере ... ..мене зацікавила ваша вакансія ... прошу ознайомитися з моїм резюме ..." не пишіть. З першого речення очевидно, що це ні про що.
Антиприклади:
Добрий день! Хочу у вас працювати. В житті я набагато кращий.
Мета: добитися результатів, яких не добиваються.
Особиста інформація - забираємо все зайве:
Антиприклади:
Народилася 21.10.1993, неодружена
Сімейний стан: кішка, чоловік, кактус Семен
Email. Якщо у вас поштова скринька існує з часів юності, зверніть увагу на її назву, і якщо вас щось бентежить, то краще створіть нову скриньку - спеціально для резюме. Повірте, вона вам надалі знадобиться!
Антиприклади:
popa.rulit@yandex.com
maminayagotka91@mail.com
bogorodica2000@domain.com
Досвід роботи пишіть в хронологічному порядку спадання, починаючи з останнього місця роботи. Коли перераховуєте обов'язки, не варто цитувати посадову інструкцію, а якщо вже і цитуєте - будьте ласкаві поставити її в правильному відмінку.
Антиприклад:
ТОВ "Кит", програміст. Обов'язки:
- Розробляє систему на підставі програмного комплексу
- Реалізує завдання, поставлені керівництвом
- На підставі застосування математичного аналізу, математичних моделей і алгоритмів розробляє програмну реалізацію алгоритму, забезпечує його тестування і налагодження
Якщо ви розробник, перерахуйте технології, фреймворки, з якими працювали і рівень володіння, додайте посилання на приклад коду, GitHub або проекти, які ви зробили. Якщо ви дизайнер, копірайтер, РМ - додайте посилання на ваші проекти, роботи, публікації, портфоліо. Посилання на проекти, портфоліо або GitHub - це взагалі круто, тому що вони дозволяють оцінити ваш досвід і навики, і заощадити час HRа. З імовірністю 90% у вас запитають цю інфу - вказавши її одразу, ви підвищуєте свої шанси на проходження до наступного етапу відбору.
Освіту вказуйте завжди після досвіду роботи. В світі IT вкрай рідко рішення про прийом на роботу ухвалюється на підставі того, який ВНЗ закінчив кандидат: набагато важливішим є ваш досвід. Серію та номер диплома вказувати не потрібно! Інформація про школу, яку ви закінчили та середній бал на ЗНО/в атестаті: залиште можливість пишатися вашою шкільною успішністю батькам, для роботодавця важливими є ваші практичні навички і знання.
Антиприклад:
З 5 років захоплююся малюванням, закінчила художню школу.
Грамотність. Є багато додатків, в яких можна перевірити орфографію - не полінуйтеся ними скористатися, якщо ви не впевнені в своїх силах.
Антиприклад:
У подчененіі було болье 12 осіб
Якщо виправити вищеперелічені "косяки", ваше резюме стане на 300% інформативнішим, його буде легше читати і воно відображатиме саму суть вашого досвіду. Наважуйтесь, і омріяна робота - у вас в кишені!
Ольга Діденко, HR manager Evergreen
У статті наведено максимально анонімізовані елементи реальних резюме