Прототипування інтерфейсів

Прототип допоможе вам визначиться з майбутнім функціоналом, протестувати логіку і правильно оцінити скільки часу займе розробка. Якщо хочете запустити успішний проект - замовте прототипування інтерфейсів Зробити прототипування інтерфейсу в Києві 7

Прототип інтрефейсу - це ескіз майбутнього продукту, сервісу або сайту, на якому відображена структура контенту і функціонал. Прототип може бути клікабельним і динамічним, він дозволяє взаємодіяти з сайтом так, як якщо б він був уже реалізований. Завдяки прототипу ви зможете спроектувати і перевірити всі можливі кейси поведінки користувача.

Щоб зрозуміти, як виглядають прототипи інтерфейсу, ми підібрали для вас приклади з наших власних кейсів. Нижче представлені кілька типів прототипів: для невеликих сайтів і для порталів / маркетплейсів, де відображена не лише основна структура майбутнього продукту, але також і повністю готовий функціонал, який дозволяє протестувати прототип на цільовій аудиторії. Ці два підходи називаються low-fidelity і high-fidelity прототипи, більше ви зможете дізнатися про них в цій статті.

Зв’яжіться з нами, відповімо на всі ваші запитання

Читати ще
Prototyping

Процес прототипування інтерфейсу

В Evergreen використовується власний UX-framework, який включає в себе ряд рівнів, які необхідні для створення успішного проекту. Це: рівень стратегії, набір можливостей, структура, компоновка та поверхність. Також в кінці етапу прототипування інтерфейсу ми проводимо usability-тестування на цільовій аудиторії, щоб перевірити гіпотези та скорегувати елементи прототипу. Детальніше про тестування ви зможете прочитати в цій статті. Нижче ми опишемо основні кроки прототипування інтерфейсів.

Стратегія, ринок і цільова аудиторія

Ми проводимо аналіз конкурентів, аналогів і замінників, щоб зрозуміти ринок і його гравців, знайти цікаві ідеї та рішення, а також невдалі приклади, які не варто повторювати. Визначення цільової аудиторії дозволяє виділити необхідні сегменти і персони з них. На основі цих документів ми можемо класифікувати завдання користувачів, зрозуміти які болі є у користувача, які з них потрібно закривати в першу чергу.

Набір можливостей і структура

Наступним етапом є створення карти функцій, де ми розподіляємо функції у відповідь на завдання користувачів і складання структури сайту / додатка / продукту. Ми складаємо навігаційну та інформаційну структуру, а пізніше тестуємо навігацію, щоб оцінити наскільки легко користувач знаходить потрібний розділ. Також на цьому етапі можливе створення Customer Journey Map, щоб візуалізувати шлях користувача між точками контакту з бізнесом.

Створення прототипу і тестування

Після створення всіх необхідних документів з проектування починається етап прототипування інтерфейсів. На перших ітераціях ми використовуємо мокап - низькодеталізовані прототипи, які є якби начерком, ескізом майбутнього інтерфейсу. На етапі мокапа приймаються рішення, який функціонал впроваджувати, а який прибирати, тестуються ідеї брейнштормінга, загальна логіка. Після цього опрацьовується високодеталізований прототип, на якому можна подивитися на інтерфейс "вживу" і перевірити зручність всього сайту.

Проектування архітектури front-end

Завдяки прототипу можна точно вибрати небхідний стек технологій і зробити оцінку робіт по фронт-енду. Оцінюється кількість сторінок, навігаційна та інформаційна структура, усі динамічні елементи, складність і типи анімацій, як будуть віддаватися дані, як вони будуть зберігатися. Одна з головних переваг прототипуванняінтерфейсів - в економії коштів на розробку і дизайн, тому що в разі відсутності прототипу велика можливість, що інтерфейс буде незручний, не продуманий, буде потребувати безліч переробок, витрат часу і ресурсів.

Детальніше про етапи прототипування ви можете прочитати в цій статті.

Інструменти для прототипування інтерфейсу

Основні інструменти, які застосовує команда Evergreen для прототипування інтерфейсів - це Axure RP, Figma і Invision.

Axure є універсальним інструментом, в якому можна повністю відтворити весь функціонал майбутнього сайту, продукту або сервісу. Завдяки даній програмі можна зробити клікабельним прототип, адаптивну версію сайту, показати кілька різних кейсів використання (наприклад, зареєстрованого і незареєстрованого користувача). Для більш простих рішень ми використовуємо Figma, в якому можна зробити не тільки прототип, але і дизайн проекту. Цей інструмент простий у використанні, дозволяє ділиться результатами онлайн, коментувати і взаємодіяти з проектом всією командою. Сервіс Invision ми використовуємо для тестування інтерфейсу додатків, адаптивної версії сайту або сервісу, він також дозволяє комунікувати з усією командою, робити позначки і залишати зворотний зв'язок про кожний екран.

Детальніше про переваги і недоліки цих інструментів читайте в статті.


Кейси прототипування інтерфейсів

Команада Evergreen успішно спроектувала інтерфейси для більш ніж 200 проектів. Нижче представлені два кейси, які детально описують нашу роботу над ними.

Вартість прототипування інтерфейсів залежить від багатьох факторів, тому ми завжди прораховуємо її індивідуально. Початок таких робіт ми проводимо з ініціації проекту, на якій дізнаємося від вас бізнес-цілі і завдання. Для точної оцінки нам необхідно оцінити масштаби майбутнього проекту, можливі технології, які будуть застосовуватися і оцінити ступінь новизни конкрентного продукту, сервісу або сайту. Про наш підхід до оцінки вартості будь-якого проекту ви можете прочитати в цій статті.

Розкажіть нам більше про свій проект, його масштаби і ваші побажання, і ми з радістю зробимо для вас оцінку. Не соромтеся - пишіть нам.

Написати

Більше про прототипування та дизайн

Почитайте більше про прототипування та розробку дизайну в наших статтях і вибірках

UX-прототипування стартапів. Основні етапи

UX-прототипування стартапів. Основні етапи

Як робити UX дизайн продукту який ніхто не знає як буде працювати? Що буде якщо все це не працює? Чи можна прототіпіровать відразу в коді? А як тестувати дані?

Види прототипів: mockups, високодеталізованні UX прототипи, як вони виглядають

Види прототипів: mockups, високодеталізованні UX прототипи, як вони виглядають

Чи можна створити напевно успішний UX прототип, із яким користувач точно дійде до мети та здійснить покупку? І що для цього вибрати: mockups чи високодеталізований варіант? Читайте в цій статті

Проектування в e-Commerce. Від основ до омніканального UX

Проектування в e-Commerce. Від основ до омніканального UX

Основні принципи проектування e-commerce майданчиків. Який UX потрібен сучасним користувачам? За чим майбутнє UX дизайну e-commerce сайтів? Це і багато іншого в нашій статті про дизайн в e-Commerce.

Дизайн сайту - диво або передбачуваний процес?

Дизайн сайту - диво або передбачуваний процес?

Ділимося досвідом. Стаття Павла Савеленко про те, як створюється концепт сайту, розвіює міфи про те, що такий творчий процес як дизайн хаотичний, і не піддається структуруванню.

Прототип сайту – як він допомагає оцінювати і розробляти сайти

Прототип сайту – як він допомагає оцінювати і розробляти сайти

Прототип сайту допомагає ще до розробки зрозуміти як буде виглядати майбутній сайт, заздалегідь вирішувати всі питання, отримати більш точну оцінку і як наслідок запустити сайт згідно графіку і отримати той результат,...

5 ключових кроків для проектування успішного UI  прототипу сервісу

5 ключових кроків для проектування успішного UI прототипу сервісу

Коротка стаття, яка пояснює підхід Evergreen до редизайну сервісів: що конкретно і в якому порядку робить менеджер і дизайнер-прототіпіст для того, щоб зберегти всі переваги старого продукту і досягти мети редизайну

Ваша компанія з прототипування інтерфейсів – Evergreen

Залишилися запитання, або хочете замовити прототипування інтерфейсу? Почувайтеся вільно - ми раді проконсультувати з будь-якого професійного питання і зробимо це абсолютно безкоштовно, просто зателефонуйте нам або заповніть форму.

Цей сайт є українською мовою. Ви можете переключити мову у меню, або зробити це зараз.