Зараз в мережі, на кожному кроці обговорюється створення чат бота. Хтось хоче створити чат бота онлайн швидко, хтось безкоштовно, або дешево. Вартість бота залежить від способу його створення, та його функціональних здібностей. Пропоную розібратись в цьому питанні разом з нами. 

І так, є два варіанти створення чат бота: замовити розробку свого персонального, або скористатись готовим варіантом і зібрати бот через конструктор. 

Персональний бізнес бот

Чатбот - це програмний код (backend на php, python, node.j, c # або будь-якій іншій серверній мові або процесорі типу Corezoid) з адмін. панеллю, створений під конкретну потребу. Бізнес бот має свою аналітику, його можна інтегрувати з будь-якою внутрішньою системою, і встановити в будь-який месенджер.
Для того, щоб створити чат бота вручну, необхіно, як мінімум кілька тижнів, а то і декілька місяців. І вартість розробки чат бота в цьому випадку становитиме від декількох тисяч, до кількох десятків тисяч доларів. Залишилося тільки розібратися, потрібен вам бот на замовлення, або вам вистачить готового рішення.

Готове рішення, або конструктор ботів

Просто скачати чат бот не можна, але можна купити ліцензію на використання конструктора. Наприклад, такі чати як JivoChat, SiteHeart, або Sender - це і чат, і робоче місце оператора, і бот-автовідповідач на часті питання.
Для початку роботи вам потрібно буде створити обліковий запис в одному з цих сервісів, створити одного оператора, і налаштувати його робоче місце. Потім попросити розробників сайту встановити код цього чату на сайт або лендінг.
Це все займе не більше однієї години разом з установкою коду на сайт, і ціна чат бота буде незрівнянно меншою за перший варіант. Далі потрібно буде витратити пару годин для налаштування сценаріїв запитань і відповідей, але це зазвичай дуже просто.
Ми робимо складніших ботів, функціонал яких не задовольняють готові рішення типу JivoChat, SiteHeart, то що. Для того, щоб зрозуміти, який з варіантів підходить саме вам, давайте розглянемо, на що здатні готові рішення і конструктори, а чого вони не можуть.

Готові чат боти. Рішення типу JivoChat, SiteHeart, або Sender

Вас влаштує JivoChat, якщо:

Ви хочете об'єднати в один додаток ваші контактні форми: чат на сайті, e-mail, акаунти Facebook, Telegram і Viber. Вести дзвінки/переписку з усіма клієнтами через один додаток для PK або мобільного, і давати швидкі відповіді клієнтам. Інтегрувати вашу CRM з месенджером, через який буде сидіти оператор, для відображення інформації стосовно клієнта. Зберігати всю історію спілкування з кожним клієнтом, і мати можливість швидко її знайти.

Вам достатньо SiteHeart, якщо:

Ви хочете чат, вбудований в оболонку свого сайту, або як діалогове вікно. Вам потрібен чат-бот, який буде давати відповіді на часті запитання. Вам достатньо бота, який за кодом товару зможе оформити замовлення, або прийняти оплату замовлення, отримати зворотній зв'язок від клієнтів, залишити заявку для оператора або перемкнути на нього діалог.

Скористуйтесь платформою Sender, якщо:

чат приват банка на платформе sender

Вам потрібен Welcome-робот - просто візитна картка компанії в месенджері. Ви хочете робота, який, за ключовими словами, буде виконувати прості команди: на "артикул товару" буде надавати картку товару, на слово "сплатити" - форму для оплати, і так далі. Це буде досить простий бот, що покриває базові функції чат-бота.

Ось один із прикладів простого бота, зробленого на базі Sender(а), і вбудованого в сайт ПриватБанку.

В нього мінімальний функціонал - відповіді на популярні запитання, побудовані на кнопковій взаємодії. Є можливість написати текст, але бот реагує лише на конкретні фрази, і побудувати з ним діалог буде важко.
Він не виконує банківських операцій, і не дає персональної інформації, як приватівський чат бот в вайбер, зате може перемкнути діалог на оператора.

На базі Sender можна зробити і більш складні роботи, але такий чат бот включає програмування на Corezoid.

Конструктор чат ботів

Таких конструкторів є велика кількість, більшість з них заточені під конкретний месенджер. Всі вони мають схожий функціонал, на зразок платформи Sender. Їх дуже багато в google, можна навіть знайти безкоштовний конструктор чат ботів. Найпоширеніші з них орієнтовані на чат бот для вк, telegram бот, чат бот в вайбер, і чат бот для месенджер фейсбук.

Ось декілька з них:

ChatfuelBotsifyConverse.aiFlow XObotmothermobilemonkeyта багато інших.

меню FlowXO
Зазвичай, конструктор дає найпростіші функції для чат-ботів: відповіді на питання за сценаріями; команди, за ключовими словами; деякі здатні на обробку платежів; деякі - на збір та обробку даних.
У більшості, на практиці, безкоштовно виявляється мінімальний набір функцій, а решта - платні розширення. Такий чат бот створити буде не складно, і в мережі є багато інструкцій стосовно цього, але це вже зовсім інше питання.

Чат боти для бізнесу - вагомий інструмент, для тих, хто прагне більшого

В такому випадку готовим рішенням не обійтися, і написання чат бота варто довірити програмістам. З точки зору потреб бізнесу, створення чат бота на конструкторі не задовольнить наступні потреби:
  • Повноцінна інтеграція бізнес-бота з внутрішніми системами компанії. Коли потрібно отримати дані з CRM: який у мене баланс, історія моїх покупок, наявність товару на складі, та інше.
  • Чат-бот з конструктора не може робити складні алгоритми, яких немає в конструкторі, а конструктори, в основному сконцентровані тільки на діалозі. Такі функції, як: знайти в гуглі, відібрати найрелевантніші результати, забронювати квитки і таке інше на конструкторі не зробити.
  • На конструкторі не можна зробити кошик в боті. У чат-боті можна купити тільки поодинокі товари. Для кожної покупки потрібен весь ланцюжок "знайди товар", "дай купити", і так далі. Тільки бізнес бот, запрограмований вручну на це здатен.
  • У конструктора обмежений набір можливостей для спілкування/дій, який не можна розширити. Розпізнавання того, що зрозуміло людині - картинки, карти, та інше, можна налаштувати тільки створюючи персональний бот. Конструктори такої можливості не дають.

Індивідуальна розробка чат ботів для бізнесу дозволяє використовувати безліч цікавих можливостей, які будуть недоступні конструкторам. Їх функціонал залежить від побажань, потреб і можливостей замовника. А якщо для ваших потреб достатньо чат-бота з найпростішим функціоналом - ми рекомендуємо скористатися конструкторами.
Ми будемо раді для вас розробити бот - бізнес-інструмент будь-якої складності. Детальніше про можливості різних бот-платформ і класифікації чатботів читайте в нашому огляді.

27.01.2018
Рейтинг: 4.2 / 5 (10)