Ми вже розповідали про наше IoT рішення для ресторану, а тепер підготували для вас огляд AI технологій в ресторанному бізнесі. Давайте дивитися, як штучний інтелект (Artificial Intelligence, або просто AI) використовуються для збільшення швидкості і якості обслуговування клієнтів. Розбираємо основні напрямки і захоплюючі приклади роботів в ресторанах і фаст-фудах.

Основні напрямки Artificial Intelligence ресторанної індустрії:

Artificial Intelligence Technology

   • Chat bots. Використовуються для прийому онлайн-замовлень і відповідей на запитання;

   • Kiosks. Дозволяють швидко замовити їжу без спілкування з працівниками закладу;

   • Robots. Використовуються в приготуванні їжі, прийнятті та видачі страв;

   • Системи створення рекомендацій. Використовуючи історію взаємодії прогнозують побажання клієнта.

    Більшість людей вже знайомі з можливостями чат-ботів, тому ми перейдемо до того, як працюють кіоски (kiosk).

    Можливо ви бачили їх в піцерії, і ресторанах швидкого харчування. Вони виглядають як великі сенсорні екрани з інтерактивним меню. За допомогою цих сенсорних екранів клієнти можуть робити і оплачувати замовлення. Складні кіоски можна буде навчити розпізнавати клієнтів, і доповнити системою створення рекомендацій.

    Системи створення рекомендацій можуть прогнозувати побажання відвідувачів закладу. Аналізуючи дані про зовнішність, настрій, вік покупця, його минулі покупки і вподобання, система може передбачити його побажання. Вона також може зберігати історію замовлень і шаблон "улюбленого замовлення" в профілі клієнта.

    Щось новеньке у ресторанному бізнесі - це роботи. Їх можливості безмежні. Ось кілька прикладів реальних роботів в ресторанах.

    Spyce

    Robots machine в Бостонському ресторані Spyce. Замовлення в ньому приймають кіоски, а за приготування страв відповідає велика роботизована система. Основна частина приготування їжі виконується роботом, людина відповідає тільки за завантаження інгредієнтів в машину, і подачу страв клієтам.

    examples of artificial intelligence

    Flippy

    Перший в світі автономний роботизований кухонний помічник Flippy. Виконує роботу кухаря грилю, та інтегрується із внутрішніми системами ресторану. Може навчатися через хмару, і набувати нових навичок зі свого оточення.

    Flippy

    Pepper

    Людиноподібний робот-гарнюня Pepper. Вміє розпізнавати емоції людей і підлаштовуватися під них (змінюючи не тільки характер фраз, але і колір очей, монітора, темп і тональність голосу). Прекрасно справляється з роллю продавця-консультанта, буде хорошим хостес або офіціантом. Основна його перевага в умінні викликати прихильність до себе клієнтів, перед ним важко встояти.

    Pepper

    Це тільки верхівка айсберга. Світ Artificial Intelligence Technology безперервно розвивається і ваші найсміливіші фантазії можуть стати реальністю вже в найближчому майбутньому. Звідки ми знаємо? - ми самі приймаємо в цьому участь.

16.11.2018
Рейтинг: 5 / 5 (3)