Ця стаття систематизує основні принципи створення сайту і наші підходи.

Розробка сайту це питання бізнесу. Визначте яке завдання буде вирішувати ваш сайт

Це означає, що немає сенсу починати створення сайтів з пошуку сайтів-прикладів або пошуку веб-студії. Потрібно почати з постановки цілей. Для чого вашому бізнесу потрібен сайт? Давайте подивимося з якими запитами приходять клієнти в Evergreen:

 • створення сайту для представництва компанії в мережі – для цього зазвичай створюються односторінкові сайти – лендінги . На одній сторінці в декількох основних блоках ми пишемо чим ви займаєтеся, ваші основні переваги, чому потрібно зв'язатися з вами, відгуки або приклади, контакти.
 • розробка сайту для збільшення продажів вашого існуючого бізнесу – для цього створюються продають сайти, інтернет-магазини, знову-таки лендінги, сайти-каталоги
 • розробка повноцінного інтернет-бізнесу – якщо у вас є ідея порталу або сервісу, який буде монетизувати на трафік або функції якого ви будете продавати по моделі SAAS прямим клієнтам < / li>
 • корпоративні клієнти приходять коли потрібно розробити складний корпоративний сайт, який був би інтегрований з внутрішніми системами

Це не повний список цілей. Головне для початку розробки визначте яку мету ставите ви.  

Веб студія – це або руки або бізнес-консультант

Для того щоб створити сайт, який буде лідерів вашої ніші - ставитеся до компанії, яка здійснює для вас створення сайту як консультанту, а не як до виконавця. Ставте високі вимоги і контролюйте одержуваний результат з точки зору бізнесу. І вибирайте веб студію яка здатна працювати на такому рівні.

Для того щоб не помилитися у виборі підрядника для створення сайту, уважно вивчіть   методологію роботи компанії і які послуги вона насправді надає. Вибирайте веб студію яка відповідає масштабу вашого проекту.

Веб студія це узагальнене поняття за яким може ховатися дуже різні за досвідом, підходу і рівню компанії. Це приблизно як "торгова компанія" – може бути ми говоримо про невеликому магазині, може про всесвітню мережу супермаркетів.  

З нашого досвіду, веб студії поділяються на кілька великих класів:

 1. Індивідуальні розробники або фрілансери – можуть бути дуже різні за рівнем. Зазвичай прості речі роблять швидко, складні довго. Оскільки одна людина рідко добре робить і дизайн і верстку і розробку, зробити досить складний сайт не вийде, але зробити простий сайт або лендінг або доручити частину роботи.
 2. Маленька веб студія з 2-5 осіб. Зазвичай береться за розробку сайтів в своєму регіоні, наприклад, створення сайтів в києві і в основному працює з обмеженим пулом технологій, вважаючи за краще шаблони і стандартні модулі. Зазвичай такі команди можуть впоратися з досить простими сайтами на хорошому рівні.
 3. Невелика команда з 6-10 чоловік. Такі веб студії можуть непогано справлятися з розробкою сайтів на конкретних технологіях. Наприклад - розробка сайтів на modx. Або розробка на wordpress. У такій компанії вже є процеси і їй можна довірити створення середнього за розміром проекту на стандартних технологіях.
 4. Середня за розміром команда з 12-20 чоловік. Коли веб-студія перевищує 10 осіб, зазвичай в ній вже з'являються процеси управління проектами, підтримки і розвитку проектів після запуску. Такі компанії часто пропонують як розробку сайту, так і послуги з просування. Така компанія часто може спроектувати, виконати і супроводити досить складні проекти.
 5. Велика багатопрофільна команда – коли веб-студія переростає власне розробку сайтів та починає розуміти що потрібна розробка стратегії, план просування в різних каналах, набирає компетенцію і вже може гарантувати продажу, дзвінки, заявки, конверсії, вона перестає бути веб студією і стає digital-агентством. Такий компанії можна довірити не тільки створення сайту, але і турботу про його маркетингу.
 6. Велика команда різнопланових фахівців з фокусом на технології. Зазвичай складні IT продукти, такі як соціальні мережі, SAAS, хмарні програми не створюють веб-студії. Їх створюють outsource-компанії або проектні компанії, які знають методології розробки і мають достатні кількістю кваліфікованих фахівців.  

Яку вибрати компанію для розробки вашого проекту? Ту, яка найкращим чином досягне вашу бізнес-мета. Evergreen в своєму підході ставить цілі бізнесу на перше місце. Ми фокусуємося на бізнесі, а технології вважаємо вторинними і вибираємо їх грунтуючись на цілях. Сам по собі цей підхід більше підходить для розробки середніх і великих сайтів, створення маленьких сайтів більше підходить для маленьких компаній, які сфокусовані на тому щоб швидко зробити на базі готових рішень.

Не економте на розробці сайту

Я бачив сотні прикладів, коли через бажання заощадити компанії або окремі люди втрачали час і поверталися до створення сайту з нуля. Були випадки що і не один раз.  

Чи не економити на створенні сайту це не означає "бездумно платите стільки, скільки просить веб-студія". Просто добре поставте мета розробки сайту, виберіть компанію, яка здатна досягти цієї мети найкращим чином і заплатите ту ціну, яку дійсно варто робота.  

Якщо у вас мінімальний бюджет – найміть фрілансера або використовуйте безкоштовні конструктори типу WIX для того щоб розробити сайт самостійно. Повірте – створити простий сайт зовсім не складно. Цьому присвячено безліч статей і уроків, а сучасні конструктори настільки прості, що в них розбереться і школяр.  

Але якщо ви хочете дійсно сайт для бізнесу – вам варто витратити деякий час для того щоб визначити скільки коштує така розробка.  

Evergreen працює в верхній і середній цінових сегментах. Це означає що ми розробляємо складні сайти і наші послуги коштують дорого, дорожче багатьох на ринку. Клієнти часто вибирають нас навіть при тому що наша пропозиція на 40% і вище дорожче самого найближчого конкурента тому то що ми робимо те, що інші не можуть по процесам, які гарантують терміни, якість і результат.

Створення сайту - ітераційний процес

Це означає що ви не створите сайт один раз навічно. Як мінімум тому що кожні 2-3 роки поняття "гарний сайт" оновлюється і сайти застарівають по дизайну і підходам. А головне – тому що якщо ваш бізнес живе, то і сайт повинен жити і розвиватися разом з ним. Цю концепцію ми колись називали "живий сайт" – сайт який відповідає потребам бізнесу, оновлюється, розвивається. В умовах постійної зміни зовнішнього середовища, економічної невизначеності живий сайт потрібен компанії як ніколи.  

Компанії які розуміють це, які вкладають гроші в створення сайту як в бізнес-актив, відстежують конверсії та продажу з сайту вважають рентабельність розробки, терміни окупності та щомісячний бюджет який вони готові витрачати на підтримку сайту.

Таким чином вони розуміють що часто не потрібно робити відразу величезний портал, можна почати з розробки мінімальної життєздатною версії (MVP)  і від місяця до місяця розвивати проект, коректуючи завдання виходячи з бізнес-реальності. За такого процесу ми виростили сайти наших клієнтів, які зараз є безумовними лідерами своєї ніші.  

Замовити сайт може кожен, отримати результат - один з десяти

Це тема окремої розмови, але ви коли-небудь вивчали статистику щодо успішного запуску проектів з розробки сайтів? На нашу скромну думку на ринку успішно запускається тільки один проект з десяти, а деякі наші колеги стверджують що статистика ще гірше. Чому?  

Причини описані в пунктах вище:

 1. Замовники погано розуміють цілі створення сайту
 2. Неправильно вибирають веб-студію для розробки сайту (занадто маленька і недосвідчена команда для розробки великого і високотехнологічного порталу – як найчастіший випадок цієї помилки)
 3. Економлять на розробці на шкоду процесам і якості або намагаються силами дуже низькооплачуваних фахівців запустити дуже дорогі проекти
 4. Не розуміють можливості поетапної розробки і розвитку, намагаються відразу запустити величезний проект, в результаті грузнуть в деталях або сайт з такою величезною кількістю функцій просто «не злітає "- він незрозумілий відвідувачеві і не рентабельний для бізнесу.

Я як керуючий партнер пишаюся результатами Evergreen в створенні сайтів, тому що зараз у нас запускається і приносить результати 100% створених сайтів. Тобто всі проекти які ми беремо в роботу – результативні.

Як ми досягли такого рівня? У нас є процеси щодо прийняття проектів в роботу, ми можемо налагодити процес вироблення вимоги навіть в дуже складному середовищі, наприклад великої міжнародної компанії серед предстпавітелей різних департаментів та інтегрувати цю в єдину форму. Ми спираємося на бізнес-завдання і консультуємо наших клієнтів як саме їх досягти.

Створення сайтів Київ - не найкращий запит, щоб знайти веб-студію

Серйозно, ви б шукали бізнес-партнера по запросу "партнер для бізнесу, київ"? Ставтеся до веб студії як до бізнес-партнеру, вимагайте з неї як з партнера і результат перевершить ваші очікування.

І якщо ви вже дочитали до цієї точки, значить як мінімум наш текст цікавий, а це вже означає, що у нас є шанс переконати вас працювати з сучасного техпроцесу і створити сайт, який буде лідером вашої ніші.  

Працюйте з кращими і найбільш якісними. В цілому, якщо ви хочете знайти класну веб студію, ІТ компанію, компанію-розробника сайтів ми рекомендуємо дивитися на позиції в галузевих рейтингах а також кількість нагород. На зараз у нас 6 різних нагород і номінацій, а так само з 1 по 10 місця в різних категоріях на IT Rating і CMS Magazine.  

З 2009 року ми розробили 150 проектів і 19 з них ми супроводжуємо на підтримку досі.

Звертайтеся до нас з будь-якого питання і ми будемо раді вас проконсультувати!

13.09.2016
Рейтинг: 0 / 5 (0)