Як ми згадували у попередній статті, технологія розпізнавання вже використовується в багатьох областях бізнесу і споживчому секторі. Сьогодні ми поговоримо про практичне застосування систем розпізнавання осіб у банківській сфері, ритейлі, сфері доставки та логістики, охорони державних кордонів та інших системах контролю доступу (ви можете перейти за посиланнями безпосередньо у розділи, що вас цікавлять).

Щоб відразу дізнатися про продукт для розпізнавання облич розробки Evergreen, натисніть тут.

Ідентифікація за фото у банківському та фінансовому секторі

Дотримання принципу «Знай свого клієнта». Банки і фінансові установи повинні дотримуватися правила KYC (Know Your Customer) у протидії міжнародним фінансовим злочинам, відмиванню грошей і незаконним корупційним схемам. Процедури KYC включають у себе перевірку документів, що засвідчують особу, ідентифікацію особи і біометричну верифікацію для доказу того, що клієнти - дійсно ті, ким себе називають.

Біометричні банкомати. Для зняття готівки замість PIN-коду може використовуватися розпізнавання облич. Під час першого використання такого банкомату користувач повинен вставити свою банківську карту, а вбудована камера зробить фото його обличчя. Потім власникові карти потрібно підтвердити пароль (відправляється на мобільний телефон), після чого зображення реєструється в системі для завершення верифікації.

Боротьба з шахрайством і мінімізація ризиків. Виявлення потенційних шахраїв і недобросовісних клієнтів шляхом порівняння їхніх фото з різними базами даних. Крім того, ви можете убезпечити свою організацію від недобросовісних співробітників і їхніх спільників, які можуть бути залучені в «сірі схеми».

Evergreen вже впровадив технології Face ID у фінансовому секторі. Ми розробили систему розпізнавання і порівняння осіб для «КредитМаркет» - одного з лідерів ринку споживчого кредитування в Україні. Це технічне рішення вже допомагає нашим клієнтам розпізнавати шахраїв, використовувати менше ручної праці за рахунок автоматизації перевірки документів, а також знизити частку неповоротних кредитів.

 КредитМаркет і Face ID

Застосування розпізнавання облич у комерції

Запобігання магазинних крадіжок та організованої злочинності. Розпізнавання облич в реальному часі дозволяє рітейлерам підвищити рівень безпеки в магазинах і діяти на випередження, запобігаючи злочину. Система розпізнавання осіб допомагає ідентифікувати відомих магазинних злодіїв або агресивних відвідувачів ще на вході в магазин, сповіщаючи продавців і службу безпеки.

Підрахунок кількості відвідувачів. Розумні камери відеоспостереження можуть підключатися до API розпізнавання облич для підрахунку кількості та аналізу клієнтів, що входять у магазин протягом дня. Пол, вік, етнічна приналежність та інші параметри аналізуються для складання демографічного профілю цільової аудиторії, щоб допомогти ритейлерам виявити постійних покупців.

Персоналізація клієнтського досвіду. Вітайте ваших клієнтів на вході в магазин, своєчасно сповіщайте співробітників, дізнавайтеся своїх лояльних і VIP-клієнтів і підвищить рівень обслуговування покупців. Системи розпізнавання облич можуть бути синхронізовані з іншими рішеннями для роздрібної торгівлі, системами лояльності, точками продажу (POS) і не тільки.

Каси самообслуговування. Система розпізнавання осіб допомагає запобігти крадіжці особистості nf може використовуватися як частина процесу верифікації платежів. Подібний сервіс вже працює в магазинах Amazon Go, де покупці можуть оплачувати покупки за допомогою розпізнавання осіб, тому ручна верифікація не потрібно. Технологія біометричної оплати використовується і в Україні: сервіс FacePay24 вже працює в торгових точках мережі «Велмарт», «Велика Кишеня», «Таврія» і ряді ресторанів в Києві, Одесі, Дніпрі та Миколаєві. До речі, про обслуговування без касирів ми писали в одній з наших попередніх статей.

Cервіс у магазинах Amazon Go

Системи розпізнавання облич для логістики, служб доставки та прикордонного контролю

Експрес доставка. Розпізнавання облич вже використовується в одній зі служб доставки концерну Alibaba в Китаї. Нова система сканує обличчя відправника за 1-2 секунди замість перевірки ID, що значно прискорює процес відправки листів і посилок. Для того, щоб скористатися цією послугою, користувачам потрібно заздалегідь завантажити необхідну інформацію (адресат, адреса відправки) через один із додатків Alibaba.

Ідентифікація водіїв за фото дозволяє логістичним компаніям забезпечити безпеку перевезення спеціальних вантажів (наприклад, рецептурних препаратів, медичних пристроїв) і простежувати процес доставки на кожному етапі. Крім того, Face ID може використовуватися в різних додатках для водіїв, в самих вантажівках - щоб «дізнаватися» своїх водіїв, для підвищення безпеки перевезень: відстеження стану й уважності водіїв під час щоденних операцій, щоб переконатися, що вони не заснули за кермом.

Прикордонний і митний контроль. Системи ідентифікації осіб уже використовуються в аеропортах для спрощення в'їзду і виїзду міжнародних мандрівників: робиться фото людини, яке в подальшому порівнюється із зображенням у паспорті. Розпізнавання облич дозволяє автоматизувати паспортний контроль у пунктах перетину кордонів, спростити і прискорити проходження митниці, підвищити рівень безпеки.

Ідентификація за обличчям в інших системах контролю доступу

Біометричний облік робочого часу. Технологія Face ID може використовуватися для трекінгу робочого часу: дозволяє визначити точний час приходу та співробітників, спростити облік фактично відпрацьованих годин і підвищити ефективність роботи персоналу вашої компанії в цілому.

Контроль доступу. Використовуючи системи розпізнавання облич, ваша компанія може гарантувати, що доступ на територію, що охороняється буде тільки у авторизованих співробітників (військові об'єкти, урядові будівлі, науково-дослідні центри тощо).

Управління чергами. Технологія розпізнавання облич допомагає швидко й ефективно верифікувати відвідувачів будь-якого заходи (концерти, ігри або конференції) без створення непотрібних черг.

Авторизація відвідувачів. Завдяки системі розпізнавання облич гості вашого готелю можуть використовувати кіоск самостійного поселення замість традиційної стійки реєстрації. У спортивних клубах та інших закладах розпізнавання осіб може замінити клубні карти, абонементи, що зробить сервіс ще більш зручним і надійним.

 

Додаткові методи перевірки біометричної ідентичності

Для захисту компаній і сервіс-провайдерів від крадіжки особистих даних і онлайн-шахрайства потрібна liveness-ідентифікація (захист від біометричних підробок), особливо у випадках дистанційній аутентифікації.

Визначення біометричної підробки (Liveness Detection) є функцією безпеки, використовуваної для перевірки того, що людина перед камерою є реальним і присутній там зараз. Розпізнавання реальності особи може бути декількох типів:

  • активне розпізнавання: попросити користувача повернути голову певним чином або виконати будь-яку дію чи жест, слідуючи випадкової інструкції - моргнути 5 разів, закрити ліве око правою рукою, змінити вираз обличчя і т. д. Це так звана методика "виклик-відповідь" ( challenge-response);
  • пасивне розпізнавання: система використовує внутрішні алгоритми обробки зображень і нічого не запитує у користувача. Вона може розрізнити текстуру шкіри і паперу для друку завдяки текстурних аналізу, і встановити, що на зображенні присутній справжнє людське обличчя з правильним контуром глибини (3D-аналіз глибини), і багато іншого;
  • поєднання декількох методів розпізнавання - для підвищення рівня безпеки.

Face ID — сервіс розпізнавання облич від Evergreen

Ми раді представити вам Face ID - готовий продукт для розпізнавання і порівняння осіб, створений Evergreen. Він уже використовується кредитними організаціями:

  • для ідентифікації шахраїв, які намагаються отримати дозвіл на кредит за підробленими документами;
  • для оптимізації процесу видачі кредиту;
  • для виявлення лояльних клієнтів і підвищення якості обслуговування тощо.

Система розпізнає обличчя людини на фотографії або копії документа і порівнювати зображення з уже зберігаються в базі даних. При підтвердженні подібності кредитна заявка автоматично передається на наступний етап обробки.

Додатково ми можемо впровадити розпізнавання віку, статі, етнічної приналежності, статури (скелета) і ряд інших функцій в залежності від потреб вашого бізнесу і цілей проекту.

Face ID демо

Також наше рішення буде цікаво логістичним компаніям, компаніям у сфері обслуговування та інших видів бізнесу. Ми завжди вивчаємо індивідуальні потреби компанії і пропонуємо рішення, яке найкращим чином відповідає вашим вимогам.

Цікаво отримати більш детальну інформацію про наші послуги розпізнавання осіб, хочете спробувати демо або, можливо, вже готові до співпраці? Просто зв'яжіться з нами - будемо раді відповісти на всі ваші професійні питання і впровадимо продукт у ваш бізнес у найшвидші терміни.

16.07.2020
Зображення, використані в статті, були взяті з відкритих джерел і використовуються як ілюстрації.